mięso sezonowane w Krakowie

Świetna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród wielu opcji, jakie oferuje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Typowe włoskie smaki

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do tej potrawy. menu restauracji Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To również canelloni, gnocchi, ravioli i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- gorgonzoli, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film