Ładny a także modernistyczny Kraków

Głównym z globalnych utrudnień w większości miast w naszym kraju jest stan dróg. Polskie gminy są nie zaadaptowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki pojawił się poprzez wzrost liczby pojazdów na naszych ulicach. Dlatego główną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę krakowian jak również poprawi całokształt gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych miast, inwestycje komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i rozwój dróg potrzeba zainwestować dużo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi drogami oraz naprawy istniejących tras autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby było wygodniej, trzeba wytrwałości. Kraków centrum konferencyjne
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko nowe linie komunikacji, ale również lepszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z przykładów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Ale da się zauważyć jasno, że całość jest na najlepszej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.