Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci próbują rzadsze dania obiadowe takie jak canelloni, lasagne i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: czy trattoria stosuje włoskie składniki, czy w karcie znajdują się też nie tak typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i jedzenie z różnych zakątków Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie może zapominać wina. Kolacja koniecznie powinien zawierać również trunek. Kieliszek czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji norma. jedzonko Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese oraz cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć nie mały wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film